Články & návody

WESTPOINT a.s. bezpečnostní agentura Praha.

Zámkař Jan Hanák - nouzové otevírání aut bez poškození.

AUTOPŮJČOVNA SMÍŠOVSKÝ - půjčovna aut Brno.

Ekotherm Montage - topenářské práce na klíč.

S.B. Comp. spol. s r.o. - nýtovací matice standartní i speciální.

Dokurzu.cz - databáze rekvalifikačních kurzů a seminářů po celé ČR.

Kvalitní technický dozor vám ušetří peníze i starosti.

FlexaMi Auto s.r.o. - repase vstřikovačů.

DŘEVOTRADING spol. s.r.o - výroba atypických dřevěných palet.

Fermatmachinery.com - Použité kovoobráběcí či tvářecí stroje

Virtuální asistentka – moderní zaměstnání 21. století

Kdo je virtuální asistentka

Mohlo by se zdát, že virtuální asistentka je nějaký počítačový software, který vám pomůže s vaší prací a usnadní vám běžné úkony. Částečně je to pravda – ale nejde o žádný program, nýbrž o reálnou ženu (nebo i muže, tedy asistenta). Náplň jejich práce se moc neliší od práce běžných asistentek v běžných firmách. Akorát že se s virtuální asistentkou nesetkáváte na vašem reálném pracovišti, nýbrž si jen voláte, píšete, děláte online meetingy a tak dále. Pracuje na dálku, přes počítač. Vy jí zadáte úkol s nějakým termínem splnění, ona ho do daného termínu vypracuje a pošle vám ho, případně zařídí to, co po ní požadujete.

Uplatnění virtuální asistentky

Virtuální asistentka je osoba (většinou žena, ale v oboru se pohybuje i velké množství mužů), která svému klientovi poskytuje administrativní, technickou nebo marketingovou podporu. Může pracovat nejen pro samostatné podnikatele, ale klidně i pro celé podniky. Může být k ruce manažerům. Může to být reálný zaměstnanec nějaké firmy, který ale pracuje výhradně z domova, případně z jakéhokoliv jiného místa, nikoliv z kanceláře firmy. Případně může pracovat pro více různých subjektů, pokud to stíhá a chce. Přitom platí, že virtuální asistentka může pracovat na pracovní smlouvu, na plný nebo zkrácený úvazek, může být OSVČ a fakturovat za svou práci nebo může spolupracovat na bázi projektů.

Pracovní náplň virtuální asistentky

Možná tušíte, co dělá běžná asistentka, která sedí osm hodin denně v nějaké kanceláři a pracuje pro jednu firmu nebo jednoho konkrétního člověka. Ale jaká je náplň virtuální asistentky, která je ve spojení se svým „šéfem“ pouze přes počítač?

Většina virtuálních asistentek dělá pro své nadřízené nebo namísto nich různé administrativní úkoly – například pro ně plánuje a organizuje schůzky, zpracovává, čte a píše e-maily, stará se o správu jejich sociálních sítí a tvoří prezentace, pracuje s tabulkami. Některé virtuální asistentky zvládají i pracovat s účetnictvím, tvořit marketingové kampaně, psát PR články a jiné texty a nabízejí další nadstavbové možnosti spolupráce.

Každopádně každá virtuální asistentka by měla umět pracovat s počítačem, a to na takové technické úrovni, aby dokázala velmi dobře ovládat programy jako Microsoft Office, Adobe Photoshop nebo InDesign.

Flexibilita a svoboda

V dnešní době se v oblasti zaměstnání řeší především efektivní rozvržení času na práci a času na volno. Zejména mladí lidé preferují více volnosti a méně času stráveného v zaměstnání. Právě pozice virtuální asistentky je v tomhle ohledu výjimečná.

Můžete pracovat, kdy potřebujete, odkudkoliv, jak dlouho zrovna můžete nebo chcete. Zvládnete práci skloubit s péčí o domácnost i rodinu. Nemusíte nikam zdlouhavě dojíždět. Jste flexibilní a samostatní. A pokud chcete být nezávislí, můžete se stát virtuální asistentkou na volné noze, kdy si budete moci určovat své vlastní podmínky spolupráce – ale i si sami hledat klienty.

Přečtěte si také Mateřská dovolená je nejlepší dobou, kdy začít podnikat nebo Je pro podnikání lepší notebook nebo stolní PC?

Fotografie